magazin
Amíg a mostani magyar történelmi produkciók heroizálnak és dicsőséges múltról mesélnek, a cseh Daughter of the Nation cím minisorozat iróniával és…
továbbmagazin
Skandináv krimiket idéző téli tájak, fájóan ismerős kelet-európai nihil, súlyos morális dilemmákkal tűzdelt dráma, valamint kiváló magyar, szlovák…
továbbhír
A szeptember 11-én kezdődő CineFest országfókusz-sorozatában ezúttal két szomszédos nemzet, Ausztria és Csehország filmművészetét ismerheti meg…
továbbhír
A 2013. április 5-13. között zajló, idén 20 éves Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon az ír filmek mellett a legfrissebb cseh alkotások is kiemelt…
továbbhír
A világ filmművészetéhez való hozzájárulásáért és életművéért a cseh filmklubok díjával tüntették ki Szabó István világhírű magyar filmrendezőt a…
továbbhír
A Kisvakond nadrágja című kiállításon a népszerű cseh rajzfilmfiguráról, a Kisvakondról készült illusztrációkkal, korszerű és régi játékokkal,…
továbbhír
Módosíthatják azt a jogszabályt, amely akadálya a magyar cégek filmgyártási célú támogatásának, Vakondok címmel filmbemutató, party és kiállítás…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié